Resim Atölyesi

İyi bir resim yapabilmek için yeteneğin yanında birçok teknik bilgiye sahip olmak da gerekmektedir. Her yaş aralığından kişilere açık olan resim atölyesi ve teknik eğitimlerimiz, yeteneğin doğru yönlendirilmesine katkı sağladığı gibi bu tekniklerin yetenekle birleştirilmesini de sağlamaktadır. Deneyim ve teknik öğrenmek istediğiniz alana göre; kara kalem, teknik resim, yağlı boya vb. birçok eğitim sanat atölyelerimizde sizlere sunulmaktadır. Seviyenize göre belirlenecek olan temel resim kurslarımıza her yaştan kişiler başvurabilmektedir.

Resim Atölyelerinin Kapsamı

Hobi ve sanat okullarına hazırlık olmak üzere iki farklı kategori ile resim kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz. Temel resim kursu kapsamında; obje, kara kalem, desen vb. basit resim teknikleriyle başlanarak, isteğe göre eğitim derinliği ve seviyesi arttırılmaktadır. Resim atölyesi almak isteyen kişiler ister birebir isterlerse de grup halinde derslere katılım gösterebilirler. Usta eğitmenler eşliğinde, resim yeteneğinizi en üst seviyeye taşıyarak, profesyonel bir resim sanatçısına dönüşebilirsiniz. Yıllardır kazandığımız deneyimler göstermiştir ki; küçük bir yetenek ve çokça istekle, insanlar iyi resimler yapabilmektedir. Bunun için gereken tek şey iyi bir eğitici ve sıkı bir çalışmadır.

Ressam Rüzgar Fidan tarafından Temel Resim Eğitimi, Kara kalem, pastel boya, Yağlı boya ve Sulu boya resim kursu verilmektedir.

Çalışma Günleri ve Saatleri : Kursiyerlerin ve grupların ihtiyacına göre düzenlenmektedir.

Çalışma Yeri: Neta ART Güzel Sanatlar Acıbadem Mh. Fatih Sk. Alkan İşhanı No:6 Kat:1 Kısım 25 Acıbadem, Kadıköy/İstanbul

Atölye çalışmaları yılda 1-2 kez yapılan resim sergilerinin programına uygun olarak düzenlenmektedir. Sadece resim atölyesini kullanacak şekilde kursiyerleri bulunan öğretmenlere ve bireysel çalışmak isteyen ressamlara da günlük tahsis yapılabilmektedir.