Türk Halk Müziği Repertuar Kursu

Türk Halk Müziği eğitim ve kurslarımızın temel hedefi; Türk Halk Müziği eserlerinin, yöresel tavırları, temel müzik teorileri ve ses rengine göre belirlenen repertuarlarla doğru icra edilebilmesini sağlamaktır. Doğru tonlarda eserin okunmasının yanı sıra temel halk müziği teorisi ve teknik bilgileri de Türk Halk Müziği repertuar kursu eğitmenlerimizce öğrencilere kazandırılmaktadır. Doğru bir müzik eğitimi alarak profesyonel anlamda halk müziği icra etmeye başlamanızda mümkündür. Türk Halk Müziği ana usullerinden, temel halk müziği repertuarı geniş bir şekilde verilmektedir.

Türk Halk Müziği Kursu Hedefleri ve Kazanımları

Kurumsal anlamda, enstrüman ve ses eğitimlerimiz en çok tercih edilen hizmetlerimizin başında yer almaktadır. Deneyimli ve profesyonel kariyere sahip eğitmenlerimiz eşliğinde Türk Halk Müziği repertuar kursu, halk müziğinin tüm inceliklerini ve temel teorik bilgilerini sizlere aktarmaktadır. Halk müziği usul ve esasları kapsamında, yöresel türküler uygun metot ve usullerle isteğiniz doğrultusunda öğretilmektedir. Bu kurs kapsamında;

  • Portre üzerinde nota isim ve ölçüleri
  • Ses teknikleri
  • Usuller
  • Ses sınıflandırması ve
  • Repertuar bilgisi

İleri seviyede kursiyerlerin kazanımlarıdır. Tüm bu eğitim süreci, düzenli çalışma ve ses egzersiz etütleriyle, profesyonel halk müziği eğitim kurs hizmeti sizlere sunulmaktadır.