Kanun Atölyesi

Doğu kültürünün en önemli enstrümanlarından biri kanundur. Farabi tarafından icat edildiği düşünülen bu müzik aleti hakkında tüm detaylı çalma bilgisi kurslarımızda uzman icracılar tarafından verilmektedir. Kanun atölyesi ve daha birçok müzik atölyelerimizle ister batı kökenli isterseniz de doğu kökenli enstrüman kurslarımıza katılabilirsiniz. Düzenli çalışma ve doğru eğitim çalışmalarıyla kanun çalmayı her yaş grubundan insanın öğrenmesi mümkündür. Kurslarımız sayesinde, düzenli eğitimler ile kısa sürede kanunda basit parçalar çalmaya başlayabilir ve kanun taksimleri yapmak için gerekli temel beceriler elde edebilirsiniz.

Temel Kanun Çalma Eğitimi

Temel müzik teorisi eğitimleriyle başlayan kurslarımızın kapsamında; doğu geleneğine uygun olarak, usta çırak ilişkisiyle kanun eğitimleri verilmektedir. Usta icracılar eşliğinde kanun atölyesi ve enstrüman çalma atölyelerimize katılarak, istediğiniz düzeyde kanun eğitimi alabilirsiniz. Birebir eğitimlerin yanında grup etkinlikleriyle de becerilerinizi geliştirebilir ve özgüven kazanarak kanun çalmayı öğrenebilirsiniz. Profesyonel bir kanun icracısı olmak için belirlenen genel bir süre olmamakla beraber bu süre çalışma yeterliliği ve süreklilik ile azalabilmektedir. Atölyelerimizi ziyaret ederek, kurslarımız hakkında detaylı bilgi etmeniz de mümkündür.

Göksel Kokşa

Kanun kursu TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Göksel Kokşa tarafından verilmektedir. Kurslar bireysel ve grup şeklinde haftada bir gün bir saat olarak verilmektedir