TBMM’nin açılışının ve çağdaş uygarlığa giden asırlık öykünün 100.yıldönümünde, uygarlığın getirisi bir virüs nedeniyle evlerdeyiz, Anıtakbir’den, meydanlardan, Atatürk anıtlarından, çocuklarımızın tören alanlarından/okullarından uzağız.
Doğaldır ki; geçirdiğimiz süreçte kimi zaman mutsusuz, umutsusuz ve de kaygılıyız…
Her şeyi yeniden tanımlıyoruz, belliyoruz, kumaşlarımızı yendien teyelliyoruz…
Tıpkı Atatürk’ü, bayramları, sahip olduğumuz Cumhuriyet değerlerini ve dinamiklerimizi yeniden tanımladığımız gibi…
Ne güzel ki; bu çaba içinde Ataya olan yakınlığımız, devrimlerine olan bağlılığımız ve çocuklarımıza olan inancımız çok daha güçlü biçimde artıyor.
Günün sahibi olan çocuklarımızın coşkusu daha bugünden evlerin camlarından ve balkonlarından tüm evrene haykırılmaya başlandı bile. Dünyanın en güzel perdeleri, çiçekleri o camları öylesine güzei süsleyemez, böylesine alımlı hale getiremez.
Biz büyüklerin duyguları bugün çok daha güçlü, çünkü yokluğu tattığımız bu günlerde özlemle, inançla, umutla daha da bilendik. Mutsuzluğumuzun, umutsuzluğumuzun panzehirini dostluk, vatan sevgisi ve sanat olarak belledik.
FAMİ MSD Ailesi olarak sizlere bu umutla, inançla ve sanatla seslenmek istedik.
Ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu ve daim olsun.
Video için başta Ulku Oral Ilkay Nerat Ferhat Ersoy olmak üzere değişik şehirlerden katkı sağlayan tüm koristlerimize teşekkür ederiz. Elbette onları yetiştiren değerli şefleri Ayşe Taş, Nursaç Doğanışık ve Yıldırım Bekçi‘ye kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>