İLK SES İLK NEFES KONSERİ
Eylül ayında FAMİ MSD’nin 4’üncü Korosu olarak kurulan TSM Gaziantep Korosu, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılında özel bir repertuvarla İLK Konserini icra etti. Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezini eksiksiz dolduran Gaziantepliler Koro Şefimiz Sayın Ayşe Taş’ı ve 14 haftadır büyük bir ciddiyetle ve displinle çalışmakta olan Koroyu büyük bir coşkuyla dinlediler ve alkışlarıyla takdir ettiler. İl Protokolünden değerli isimlerin, FAMİ MSD Onur Üyelerinden Sayın Ahmet Yekta Kölemenoğlu, Onur Üyesi ve TSM Danışmanı Bestekar, Şair, yazar Sayın Turhan Taşan, Bolu Platformu Yön.Krl.Bşk. Orhan Uçar, FAMİ MSD TSM İstanbul Korosu ve THM İstanbul Korosundan çok sayıda FAMİ mensubunun da katıldığı konser iki bölümde icra edildi.
Konserden önce ve arada fuayaede kurulan stantta Yazar Yaşar Aladağ Galeati Yayıncılıktan çıkan “Antepli Kuvvacılar” isimli kitabını imzaladı.
Konser repertuvarında Türk Müziğinin klasik eserlerinin yanı sıra, Gaziantep Türkülerine de yer verildi. Konuşma için sahneye davet edilen Bestekar Turhan Taşan’ın “Aynı çatı altında” adlı eserinin güftesi bestekarı tarafından okundu. Koro Şefi Ayşe Taş Karayılan Türküsü ve iki türküyle salonda hüzün dalgası ve heyecan yarattı Koristlerden Jale Dedeoğlu’nun okuduğu Atatürk şiir de salonda hüzün ve gurur karışımı rüzgar estirdi.
Gaziantep’teki FAMİ dalgası ertesi gün Prime Mall’da FAMİ Rsim Sanatçılarının açtığı Gaziantep Kültür Mozaiği isimli karma resim sergisiyle devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>