Piyano

Klasik batı müziğinin en değerli parçası olan piyano, tuşlu çalgılar arasında yer alan ve birçok farklı türü bulunan bir müzik aletidir. Profesyonel piyona çalabilmek için oldukça erken yaşlarda piyona eğitimine başlanması tavsiye edilmektedir. Birebir derslerle, öğrencilere piyona eğiminin yanı sıra temel müzik eğitimi de verilmektedir. Piyano atölyesi seçimi yapılırken, eğitmenlerin yeterliliği ve kurs koşulları en önemli etkenlerdir. Kurumumuz bünyesinde verilen piyano eğitimleri tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak sunulmaktadır.

Piyano Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Profesyonel bir icracı olabilmek için piyano eğitimine okul öncesi çağlardan başlanması tavsiye edilmektedir. Piyano atölyesi sayesinde öğrenilen birçok teknik ve teorik bilgi özellikle çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimlerine olumlu katkılar sunmaktadır. Bununla birlikte her yaştan bireyler piyano kurslarımıza katılım gösterebilmeleri mümkündür. Piyano kurslarımızda; temel duruş pozisyonları, nota yerleri ve parmak hareketleri, ileri piyano çalma teknikleri, nota bilgisi ve klasik müzik repertuarı verilmektedir. Kurslarımızı bitiren adayların, ileri derece piyano çalmaları ve yüksek müzik bilgisine sahip olmaları kurumsal temel hedefimizdir.

Sercan Gazeroğlu

Piyano atölyesi yetişkinler ve çocuklar için Sercan Gazeroğlu tarafından verilmektedir. Haftada 1 gün ve 1 saat ders verilmektedir