Keman Atölyesi

Violin ailesinin, yüksek tona sahip en küçük üyesi kemanlardır. Oldukça büyülü tonlara sahip olan bu enstrümanın çalınabilmesi için ileri derecede keman eğitimi almak gerekmektedir. Müzik atölyelerimizin vazgeçilmez seslerinden biri olan keman, kurs süresince sizlere en ince detaylarına kadar tanıtılarak, çalma teknikleri öğretilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin vereceği her türlü teknik ve teorik bilgi, kemanlar hakkında tüm detayları öğrenmenize yardımcı olacaktır. Sıfırdan temel nota eğimi üzerinden ilerleyen keman atölyesi kapsamında; el koordinasyonları, doğru duruş pozisyonları ve klasik müzik eğitimi verilmektedir.

Keman Atölyelerinin Kapsamı

Hobi olarak ya da profesyonel olarak keman çalmak isteyen herkese uygun keman atölyesi eğitimi verilmektedir. Profesyonel olarak keman çalmak isteyen kişilerin, genellikle 7 – 10 yaş arasında eğitime başlamaları önerilmektedir. Keman kurslarımızda verilen başlangıç eğitimleri ise;

  • Keman ve arşe tutuş teknikleri
  • El ve parmak koordinasyonları
  • Tuşe teknikleri
  • Nota ve solfej eğitimi
  • Geniş müzik repertuarı

Bu eğitimler, temel keman kurslarımızın içeriğini oluşturmaktadır. Hedeflenen sürede ideal keman çalma seviyesine ulaşarak, profesyonel çalış tekniklerini öğrenebilirsiniz. 

Aydın Varol

Keman kursu TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı, Koro Şefi Aydın Varol tarafından verilmektedir. Haftada bir gün 1 saat süreyle ders verilmektedir.