Tören önce neta ART Galerisinde hazırlanan FAMi MSD Resim Öğretmenlerinin resimlerinden oluşan karma bir serginin izlenmesiyle başladı. Rüzgar Fidan, Ahmet Öğreten, Mahir Güven Erkul, Mehmet Kına ve Haluk Aydemir’in resimlerinden oluşan sergi büyük bir ilgiyle gezildi. Serginin ardından törenin resmi bölümü icra edildi. Sunuculuğunu Ülkü Oral Özdemir’in yaptığı program FAMİ MSD’nin kuruluşundan bu yana yaşadığı aşamaları gösteren tarihçe videosu ve neta ART Güzel Sanatların tanıtım videosunun izlenmesiyle başladı. FAMİ MSD Yönetim Kurulu Başkanı ve neta ART Güzel Sanatlar Sanat Yönetmeni İkrami Özturan’ın açılış konuşmasıyla konuklara merhaba denildi.
Daha sonra kursiyerlerin performansları izlendi. Kanun Öğretmeni Göksel Kokşa ile Kursiyer M.Şerif Sağıroğlu, Ud Hocası Ferhat Ersoy ile Kursiyer Tufan, Piyano Korrepetitör Fatih eşliğinde çocuk korsitlerimizden Melisa’nın iki şarkısı en büyük alkışı aldı..
Bu yıl kurulan Çocuk Korosunun Şefi Bahar Özgüner’in biyografisinin okunmasının ardından seslendirdiği eserle büyük bir alkış aldı. Daha sonra Şan Öğretmeni Nursaç Doğanışık piyano eşliğiyle Kursiyer Beyzanur Kudal bir şan performansı sergiledi. Nursaç Doğanışık’ın seslendirdiği türküyle dinleyenleri mest etti. Ve bu yıl kurulan yeni koromuz, TSM Gaziantep Korosu Şefi Ayşe Taş’ın biyografisinin sunumundan sonra Ayşe Taş bir şarkıyla konukları selamladı. FAMİ Ailesine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2018-2019 Sanat Yılı Özel Hediyesi bu sene Dernek Saymanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Resim Atölyeleri Sorumlu Yöneticisi İlkay Nerat’a takdim edildi. Ayrıca neta ART Güzel Sanatlar Kurucusu ve FAMİ MSD Onur Üyesi A.Yekta Kölemenoğlu ile TSM İstanbul Korosu Solistlerinden Zekeriya Coşkun Mete’ye özel hediye takdim edildi. Sunucu Ülkü Oral Özdemir tarafından törende olmayan tüm öğretmenler ismen anons edilerek teşekkür edildi. FAMİ MSDS Onur Üyesi Turhan Taşan, Bestekar/Güfte Şairi Mahmut Oğul, Bestekar/Güfte Şairi Hüsnü Üstün, Oyuncu Çağlar Çorumlu, Yazar/Yorumcu Ahmet Yavuz, Koro Şefi Kemal Külah, Kadıköy Maarif Koleji ilk mezunları, İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi 1964 mezunlarından bazı davetliler konulara takdim edildi. TSM İstanbul Koro Şefi YIldırım Bekçi’nin yorumladığı şarkılardan sonra toplu resim çekildi. Neta ARt Güzel Sanatlar terasında verilen kokteylde konuklar yeni sanat yılını güzel sohbetlerle kutladılar.