FAMİ Musiki ve Sanat Derneği THM Gaziantep Koromuz, TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Sn.Nursaç Doğanışık şefliğinde, 16 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 20:00’de, Gaziantep Şehitkamil Sanat Merkezi‘nde “TANIŞMA VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞÜKRAN” konseri icra etmiştir. Pandeminin ilk günlerinden itibaren koronavirüse karşı yürütülen mücadelenin en ön saflarında gece gündüz demeden hayatlarını ortaya koyarak çalışan vefakâr sağlık çalışanlarımıza minnet duygularımızı bir kez daha sanat yoluyla ve huzurda sunmanın gururunu taşıyoruz.Konserimizin ilk bölümünde pandemi dönemi boyunca çalışan koromuz tarafından türküler icra edilmiş, ikinci bölümün başında Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr.Ümit Mutlu TİRYAKİ ve Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşegül ATEŞ TARLA tarafından pandemi ve aşılanma süreçleri ile ilgili yapılan konuşmaları müteakip Sn. Nursaç Doğanışık özel konserini icra etmiştir. Konserimizin düzenlenmesinde bizden desteğini esirgemeyen Şehitkamil Belediyesi Başkanlığı ile Şehitkamil Sanat Merkezi’ne katılımları ile bizleri onurlandıran Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanlığına ve konser salonumuza gelerek bizlere destek olan ve onurlandıran tüm musiki severlere çok teşekkür ederiz.

FAMİ MSD Çocuk Korosu Şef Sayın Çelik Kasapoğlu yönetiminde 09 Ekim 2021 tarihinde ilk repertuar çalışmaları saat 11.00’de başladı. 07-14 yaş arası korist çocuk adaylarımızı koromuza katılmaya bekliyoruz. Pandeminin olumsuz etkilerini gidermek ve çocuklarımıza pozitif katkı sağlamak üzere biz ve çok değerli Şefimiz hazırız. Başvuru ve kayıt için 0505 586 17 02 no.lu telefondan Koro Müdiremiz Şükran Reisler’den ayrıntılı bilgi alarak telefonda kayıt yaptırabilirsiniz.

FAMİ Musiki ve Sanat Derneği’nin TSM İstanbul Korosu, yeni sezon çalışmalarına Dernek Başkanı sayın @İkrami Özturan’ın sunumuyla şef Ayşe Taş yönetiminde çarşamba günü başladı.İlk günümüzde pandemi döneminde kaybettiğimiz Koristlerimiz Hüseyin Destanoğlu ve Feyza Koran için anma töreni düzenlendi. Saygı duruşunu müteakip Destanoğlu ve Koran’ın fotoğrafları eşliğinde,kaybettiğimiz koristimizin seslendirdiği bir şarkı koroya dinletildi. Törenden sonra FAMİ MSD’yi tanıtıcı bir film izlendi ve yeni koro müdiresi @Solmaz Nerat ile yardımcısı @Nilgül Karapınar koroya takdim edildi. Eski ve aramıza yeni katılan koristlerimizle birlikte ilk ders yapıldı ve açılış pastamız kesildi.Yönetim kurulumuz akşam yemeğinden sonra şefimiz Ayşe Taş ve misafirlerini uğurladı.Yeni sezon derneğimize ve koromuza hayırlı ve uğurlu olsun.Aramıza katılmak isteyenler için kayıtlarımız devam etmektedir.Tüm musiki severleri bekliyoruz.

FAMİ MSD’nin GAZİANTEP TSM Korosunun yeni sezonunun açılışını, büyük bir coşku ile yaptık. Uzun aradan sonra sayın şefimiz Ayşe Taş ,eski ve yeni koristlerimizle heyecanlı ve çok keyifli bir açılış oldu.Koro müdürümüz Murat Yılmaz ve yardımcısı Şenay Yılmaz’ın davul,zurna ekibi ile karşıladığı sevgili şefimiz Ayşe Taş’ın heyecanı ve neşesine tüm koristlerimiz ortak oldular😊Yeni sezonumuz hayırlı olsun.Aramıza katılmak isteyenler için,kayıtlarımız devam ediyor.

FAMİ Musiki ve Sanat Derneği’nin THM İstanbul Korosu, yeni sezon çalışmalarına Sayın Nursaç Doğanışık yönetiminde pazartesi günü başladı.
İlk günümüzde pandemi döneminde kaybettiğimiz Korist Hüseyin Destanoğlu için anma töreni düzenlendi. Saygı duruşunu müteakip Destanoğlu’nun resimleri eşliğinde seslendirdiği bir şarkı koroya dinletildi. Törenden sonra FAMİ MSD’yi tanıtıcı bir film izlendi ve yeni koro müdiresi Esra Turan ile yardımcısı Beril Cobanoglu koroya takdim edildi. Eski ve aramıza yeni katılan koristlerimizle birlikte ilk ders yapıldı ve bu ay doğanlar için pastamızı kesildi.
Derneğimize ve koromuza hayırlı ve uğurlu olsun. Aramıza katılmak isteyenler için kayıtlarımız devam etmektedir. Nursaç Doğanışık Sevenler’i ve türkü severleri bekliyoruz.

FAMİ MSD tarafından hazırlanan, Neta ART Güzel Sanatlar AYK Sahnesinden canlı olarak YouTube kanalımızda yayınlanan Sanata Destek konserlerimizin beşincisini tamamlamanın sonsuz mutluluğunu yaşıyoruz. Başta solistlerimize, solistlerimizi hazırlayan THM Online Koro Şefimiz Nursaç Doğanışık ve TSM Online Koro Şefimiz Ferhat Ersoy,Moderatörlerimiz  Nursaç Doğanışık, İkrami Özturan ve bizlere destek olan, izleyen, yüreklendiren sanatseverlere sonsuz teşekkürler…

Sayın Üyeler,
FAMİ Musiki ve Sanat Derneği’nin 3.Genel Kurulu 20 Mart 2021 cumartesi günü saat 15.00’de neta Art Güzel Sanatlar’da toplanmış, ancak yeterli çoğunluk sağlanamamıştır. Bu kapsamda 27 Mart 2021 cumartesi günü aynı gündem maddeleriyle ikinci toplantı saat 15.00’de yapılacaktır.
Genel Kurul Duyurusu internet sitesinden de yapılmaktadır.

Toplantıya katılmanızı ve gelirken HES kodunuzu hazır etmenizi önemle rica ederiz.


FAMİ Musiki ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu

FAMİ MSD tarafından hazırlanan, Neta ART Güzel Sanatlar AYK Sahnesinden YouTube kanalımızda canlı olarak yayınlanan bir Sanata Destek konserlerimizin dördüncüsünü tamamlamanın sonsuz mutluluğunu yaşıyoruz. Başta konuğumuz Ferhat Ersoy, Moderatörlerimiz Nursaç Doğanışık ile İkrami Özturan ve bizlere destek olan, izleyen, yüreklendiren sanatseverlere sonsuz teşekkürler…