http://www.atasehirhabercigazete.com/haber_detay.asp?haberID=1114713332890_10154203266597170_6586248854798474279_n

“Fatoş Koçarslan Korosunu 7 ayda koşturdu”

Türk Sanat Müziği’nin genç şeflerinden, bestekâr Fatoş Koçarslan, 7 ay önce çalıştırmaya başladığı  korosuyla bu akşam Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi salonlarında verdiği “Yaz Şarkıları” konseriyle sanatseverlerden büyük alkış aldı.  7 ay gibi kısa bir sürede yetişen koro, hicaz ve nihavent makamlarında seslendirdiği 21 şarkıyla salonu dolduran seyircilerde hayranlık uyandırdı.

Ataşehir’de oturan genç şef Fatoş Koçarslan’ın çalıştırdığı TSM Korosu, bu akşam sanatseverlere sunduğu Yaz Konseri’nin birinci bölümünde hicaz makamında şarkılar seslendirdi. Bu bölümde koristlerden Nursel Ünal,Ayhan Yüzer, A. Sinan Acar, Şükran Reisler ve Filiz Öztimur ile konserin sunucusu İkrami Özturan bir şarkıyla solist olarak da sahne aldı. Solmaz-İlkay Nerat çiftinin düeti yoğun alkış alırken, şef Fatos Koçarslan da bir bestesini seslendirdi.

Nihavent şarkıların yer aldığı ikinci bölüme de alkışlarla başlayan koro, “Bahar Bitti Güz Bitti” şarkısını seslendirdikten sonra  Emine Kölemenoğlu, Asude Alkaylı, Ülkü Paker ve Gülay Akın solist olarak sahne aldı. Bahat Günay ile Emin İmaretoğlu’nun düetinden sonra udi Ferhat Ersoy’un Fatoş Koçarslan’ın güftesine yaptığı besteyi iki sanatçı birlikte okudu. Fa&Mi Musiki ve Sanat Derneği çatısı altında çalışmalarına sürdüren TSM Korosu, Yaz Konseri’ni Gündoğdu Duran’ın “Gözleri Aşka Gülen” şarkısıyla alkışlar arasında bitirdi.
Konserde korist olarak Asude Alkaylı, Bahar Günay, Emine Kölemenoğlu, Feyza Koran, Filiz Öztimur, Gülay Akın, Jale Güzeler, Nevin Can, Nilüfer Astan, Nursel Ünal, Nurseli Baseras, Perihan Yükdağ, Solmaz Nerat, Şükran Reisler, Ülkü Paker, Zeliha Ö. Şeker, A. Sinan Acar, Ahmet Karanacak, Ayhan Yüzer, Emin İmaretoğlu,H.Ehya Astan, Hüseyin Yılmazer,İlkay Nerat, Levent Tuncay,Ö. Lütfi Yüzbaşıoğlu, Savaş Kıralioğlu ve Selahattin Uzdurum yer aldı. 21  şarkının seslendirildiği konserin saz ekibinde Metin Kabacı, Göksel Kokşa, Ferhat Ersoy, Yusuf Selçuk,Ahmet Sivritepe, A. Yekta Kölemenoğlu, Bahar İrenhür ve İbrahim Dalıcı bulunuyordu.

Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı